Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Zawsze myślałem, że Słowianie to jeden etnos, że my Polacy stanowimy zach. część tej całości kulturowej, językowej i genetycznej.

Mapa zagęszczenia, datowania i związku z kulturami archeologicznymi populacji R1a1a1g (M458) – według: Underhill et al. 2009.

Otóż najnowsze odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy R1a1a7 męskiego chromosomu Y- DNA w listopadzie tego roku, otworzyło dyskusję nad naszym wspólnym pochodzeniem z resztą Słowian. Okazało się bowiem, że Polacy zamieszkują swoją ziemię od zawsze, od 10 tyś. lat. Dotąd sądzono, że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków (haplogrupa R1a1) i przybyli do Europy ze Wschodu a na ziemie polskie dotarli z ziem środkowej Ukrainy w V wieku ne. Niemcy uważali ziemie między Odrą a Dniestrem za odwiecznie germańskie a Polaków za podludzi niższej rasy. Teraz może się okazać, że to Ariowie pochodzą od Polaków jeśli uczeni odnajdą polską haplogrupę w śród Braminów indyjskich.

Procentowe występowanie haplogrupy R1a1

Okaże się wtedy, że na podbój Wschodu wyruszyli z polskich ziem spod świętego dla nich miejsca na Wawelu, gdzie mieści się ich czakram energetyczny. Wśród Polaków indoeuropejska haplogrupa R1a1 występuje u 57% męskiej populacji i z której to wyodrębniła się polska haplogrupa R1a1a7 ok. 11tyś lat temu i obecnie występuje u 35 % naszych rodaków.

Ariowie podbili Indie w II tyś. pne. więc łatwo będzie można oddzielić ich haplotypy od wcześniejszych indoeuropejczyków. Ta haplogrupa u pozostałych Słowian występuje z mniejszym natężeniem a najmniejsze występuje między Zbruczem a Wschodnią Ukrainą, tylko koło Krymu i Centralnej Rosji jest po ok.10%. Swiadczyć to może tylko o jednym, że Słowianie przybyli do Europy z Hunami jako Biali Hunowie i po rozbiciu Sarmatów i Alanów a później celtyckich Gotów w IV w.ne opanowali tereny do Alp i Łaby. Słowianie stali się pogromcami Europy i z pozostałymi Hunami przyczynili się do zniszczenia Imperium Rzymskiego. Z badań wynika,że Goci nie byli germańskimi plemionami a wschodnimi Celtami, których część bawarska została zgermanizowana przez Germanów z Północy Niemiec.

Mapa zagęszczenia, czasu haplogrupy R1a1a (M17) i drzewo genealogiczne grupy i podgrup.

Dawniej myślano, że Germanie to typowo skandynaweka nacja, która nie posiada znacznych dodatków innych narodowości. Okazuje się jednak, że Germanie powstali po zmieszaniu się autochtonów skandynawskich ( I1a) z Indoeuropejczykami ( r1a1) i Celtami ( r1b) w proporcji 40%-20%-40%.W Norwegii jest prawie po równo 28% R1a1 i R1b i 40% I1a. Z tego wniosek, że nie było żadnych większych ilości germańskich plemion na ziemiach polskich i w marszu na tereny Cesarstwa Rzymskiego. Polska nie została wyludniona po wyjściu Wandali i Alanów w ilości 70tyś wojów + rodziny z ziem polsko-panońskich w sylwestra 406r.

Czerwony- R1b, żółty- R1a1, niebieski- N1c, seledyn-I1a, niebieski jaśniejszy-I2a, zielony-J2, zielony ciemny-J1, czarny-G, pomarańczowy- E1b

Dzisiaj w Polsce oprócz wymienionych wyżej haplogrup są jeszcze celtycka R1b(16%), wenedzka I2a(9%),skandynawska I1a(7%) i po kilka % E,J1,J2 i G. Śmiało można powiedzieć, że Polacy to potomkowie Wandali,  Słowian, Celtów, Wenedów i małej ilości przybyszy z Afryki, Bliskiego Wschodu i Kaukazu. Czy można mówić, że jesteśmy Słowianami, chyba tak samo jak Niemcy mówią, że są Germanami. Ciekawe co przyniosą następne odkrycia genetyków i jakie jeszcze tajemnice skrywa nasza Europy historia.

Zachęcam wszystkich do wypowiedzenia się na ten temat i podzielenia sie własnymi wiadomościami w tej sprawie.

Autor: oculus (listopad 2009) http://www.eioba.pl

Peter A Underhill et al. Separating the post-Glacial coancestry of European and Asian Y chromosomes within haplogroup R1a. European Journal of Human Genetics doi:10.1038/ejhg. 2009.194

http://polishgenes.blogspot.com/2009/11/r1a1a7-signal-of-slavic-expansions-from.html

http://www.forumbiodiversity.com/showthread.php?p=4653

http://pastmist.wordpress.com/

http://www.polskiekresy.info/portal/index.php

http://www.stefanoff.pl/wladyslaw/historyczne_migawki/14.pdf

http://www.mimuw.edu.pl/polszczyzna/PTJ/b/b55_123-130a.pdf

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fpolishgenes.blogspot.com%2F2009%2F11%2Fr1a1a7-signal-of-slavic-expansions-from.html

http://www.konflikty.pl/a,2051,Sredniowiecze,Hunowie_i_ich_wplyw_na_uklad_sil_w_Europie.htm

http://www.historiakurgany.republika.pl/apo_plik/Wandale.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_R1a_(Y-DNA)

http://www.eupedia.com/europe/origins_haplogroups_europe.shtml

 

 

 

3 Komentarze

 1. Mazurek

  Z tym, że nie wiadomo ile tych z grupą I1, I2, tych drobnych, a nawet R1b jest realnie po słowiańskich zasymilowanych rodzicach…

 2. Sebastian

  Mówisz że Polacy to tak samo Słowianie jak Niemcy germanie, ale to nie trafne porównanie, ponieważ nie ma haplogrupy germańskiej a jedynie Celtycka, a jest haplogrupa słowiańska R1a ! Teraz pytanie jaką haplogrupę reprezentowali “Biali Hunowie” i jaką haplogrupę zostawili po sobie

 3. Piotr

  Polak = Słowianin. Dawno już przebąkiwano, że Słowianie z ziem pogranicza współczesnej Polski i Ukrainy ruszyli na wschód by później falą reemigrować na ziemię przodków. Z oczywistych przyczyn teoria ta cieszy się małą popularnością w Rosji.
  Jeśli opierać się na Wedach to Słowianie na ziemi są 1,5 miliarda lat a ich pierwotną ojczyzną była Hyperborea. Kwestia chyba bardziej na wiarę niż do naukowej weryfikacji (jeśli dzisiaj w wyniku jakiegoś kataklizmu zostanie zniszczona nasza cywilizacja to za milion lat nie będzie po niej śladu oprócz tego co w sprzyjających warunkach skamienieje), chociaż wytwory istot inteligentnych jakie zostały znalezione w kopalniach RPA datowane są na podstawie warstw w jakich je znaleziono na 2 miliardy lat. Tymczasem okazuje się, że Polacy zamieszkiwali swoją ziemię od zawsze czyli od 10 000 lat :) bo “wyodrębniła się polska haplogrupa R1a1a7 (czyli doszło do jednej z wielu mutacji) ok. 11 tyś lat temu”. Jedno jest pewne – Darwin był utalentowanym bajkopisarzem.  

Leave a Reply